Azorské ostrovy – dovolená s přístrojovým potápění


Azorské ostrovy - dovolená s přístrojovým potápěním

Azorské ostrovy - Zažijte jedinečný fascinující mír a klid uprostřed Atlantiku!

Vydejte se s námi za nejlepší evropskou exotikou!
Nabízíme exkluzivní exotickou dovolenou s potápěním z lodě na Azorských ostrovech
  • k dispozici budete mít dostatečné pohodlí a prostor pro potřebné potápěčské vybavení, které lze i půjčit,
  • o bezpečnost se postará zkušený kapitán lodě a potápěčský průvodce,
  • na lodi je k dispozici kuchyňka, lze objednat kuchaře, který se postará o plnou penzi či polopenzi nebo na pevnině můžete využít restaurace,
  • zajišťujeme hlídání dětem,
  • s námi se nebude nudit ani nepotápěčský doprovod (pláže, výlety, šnorchlování),
  • 100 potápěčských lokalit a přes 3000 druhů podmořských živočichů,
  • vrakové potápění,
  • viditelnost až na 60 m,
více informací o Azorských ostrovech a potápěčských lokalitách naleznete níže.
 
S námi se podmořské sny stávají realitou!
Vytvořte si aktivní dovolenou s přístrojovým potápěním podle svých vlastních představ.
Poptejte svojí dovolenou na Azorských ostrovech ještě dnes!
 
Azorské ostrovy jsou exotickou destinací uprostřed Atlantiku tvořeny devíti ostrovy pod autonomní součástí Portugalska. Přírodní krásy připomínají Nový Zéland. Azorské ostrovy nabízejí panenskou přírodu neposkvrněnou chemií či technikou. Jen čisté ovzduší... Květinová záplava ibišků, hortenzií, kamélií a rododendronů, tabákové i čajovníkové plantáže, tropické ovoce, kde vévodí ananas, dotvářejí fascinující obraz ostrovů. Krajina zahalená do bujné vegetace nabízející skaliska, hory, údolí je doslova rájem pro pěší turistiku. 
 
Podmořské hlubiny uprostřed Atlantiku
Přes 100 prvotřídních lokalit k potápění, překrásný podmořský terén - kolmé stěny, podmořské hory v lákavé oblasti vulkanického reliéfu. V létě se teplota vody pohybuje od 24 do 26 stupňů a ještě v prosinci se drží příjemných 20 stupňů, proto se zde dá potápět po celý rok. Viditelnost se drží až na 60 m. Bohatý podmořský život sčítá přes 3000 druhů vodních živočichů. Setkáte se s keporkaky, plejtváky, vorvani, ale i s kosatkami. Pozorovat můžete i plískavice nebo kulohlavce. Silným zážitkem určitě bude setkání tváří v tvář se stády několika druhů delfínů. Okouknout vás přijdou ohromná hejna tuňáků nebo makrel, chobotnice, murény a kanice. Můžete zde pozorovat měsíčníky, mečouny, žraloky kladivouny, šedé a mako. 
 

Podmořské lokality na Azorských ostrovech

Náš zkušený potápěčský průvodce s vámi domluví přesné lokality k přístrojovému potápění dle vašich požadavků.
 
Pico
Rozmanitost fauny a flory na vás čeká, na ostrově Pico. Princess Alice se nachází 5 mil od pobřeží a je domovem nespočtu nejrůznějších oceánských ryb, kytovců, mant, modrých žraloků a mako žraloků. Sever ostrova Pico, láká k zajímavému ponoru v oblasti Arcadas de Sao Roque, kde skalní oblouk obývají hejna ryb a zdobí žlutý korál.
 
Santa María
Ostrov Santa María je velice vyhledávanou lokalitou k potápění. V hlubinách se skrývá deset lokalit. Ambrosio ležící tři míle od pobřeží je ideální i pro začátečníky, ale i zkušené potápěče. Pozorovat zde můžete desítky mant chilských, rejnoky, ropušnice i měsíčníka svítivého. Baixa da Maia - lávové tunely a jeskyně. V této oblasti je zakázán rybolov, což zajišťuje bezpečný domov pro tuňáky a soltýny. Pokochat se můžete i mořskou sasankou. Gruta Funda je lávový tunel, který spadá do hloubky až 40 m. Na písečném dně odpočívá množství rejnoků. Pedrinha je mořská rezervace skalnatého reliéfu jako stvořená pro snadné potápění.
 
Corvo
Celá lokalita nejmenšího ostrova z Azorského souostroví je mořskou rezervací s nespočtem atraktivních míst k potápění. Caneiro dos Meros nachází se 150 m od pobřeží nabízí nezapomenutelnou podívanou na desítky kaniců, vážící až 20 kg.
 
Graciosa
Na ostrově Graciosa se lze potápět podél celého pobřeží. Podmořský svět je plný jeskyní, lávových tunelů a pestrého života. Terceirense je dobře zachovalý vrak potopené lodě v hloubce 21 m. Loď je dlouhá 40 m a na dně uvízla v roce 1968.
 
Faial
Ostrov Faial nabízí podmořské výlety za množstvím kaňonů a prudkými útesy. Baixa da Feteira leží na jihu ostrova s písečným i skalným dnem, kde pobývají chobotnice, rejnoky a murény. Boca das Caldeirinhas taktéž se nachází na jihu ostrova a největším klenotem v této oblasti je černý korál. 

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..