Kanárské ostrovy – Dovolená s přístrojovým potápěním


Dovolená s přístrojovým potápěním

Kanárské ostrovy - Dovolená s přístrojovým potápěním

 

 Vynikající volbou dovolené u moře jsou Kanárské ostrovy!

Prozkoumejte podmořskou magičnost Atlantiku!
 
Nabízíme exkluzivní exotickou dovolenou s potápěním z lodě na Kanárských ostrovech
  • k dispozici budete mít dostatečné pohodlí a prostor pro potřebné potápěčské vybavení, které lze i půjčit,
  • o bezpečnost se postará zkušený kapitán lodě a potápěčský průvodce,
  • na lodi je k dispozici kuchyňka, lze objednat kuchaře, který se postará o plnou penzi či polopenzi nebo na pevnině můžete využít restaurace,
  • zajišťujeme hlídání dětem,
  • s námi se nebude nudit ani nepotápěčský doprovod (krásné pláže, šnorchlování, výlet po ostrově a k dispozici český průvodce),
  • různorodost ostrovů, kde si každý najde to své,
  • proslulá golfová hřiště,
  • pestrý podmořský život i členitý terén hlubin
  • více informací o Kanárských ostrovech a potápěčských lokalitách naleznete níže.
 
S námi se podmořské sny stávají realitou!
Vytvořte si aktivní dovolenou u moře s potápěním podle svých vlastních představ.
Poptejte svoji dovolenou na Kanárských ostrovech ještě dnes!
 
Islas Canarias neboli Kanárské ostrovy je exotická destinace tvořená souostroví ve vodách Atlantického oceánu u západního pobřeží Afriky pod autonomním společenstvím Španělského království. Patří pod geografickou část Makaronézie. Souostroví je tvořeno sedmi ostrovy - El Hierro, La Palma, La Gomera, Lanzarote, Gran Canaria, Tenerife a Fuerteventura. Kanárské ostrovy nabízejí svým návštěvníkům pestrost krajiny, kde najdete od všeho něco. Písečné duny střídá bujná vegetace přes palmové háje až po překrásné pláže s bílým i černým pískem. Každý ostrov je zcela jiný. Společný mají svůj sopečný původ. Nachází se zde 4 národní parky. Mají zde rovnou dvě hlavní města a to Las Palmas de Gran Canaria na ostrově Gran Canaria a Santa Cruz de Tenerife na ostrově Tenerife. Proslulá golfová hřiště vytvářejí vhodné podmínky pro všechny nadšence golfisty. Botanicko - zoologická zahrada Loro Parque v městečku Puerto de la Cruz je zde nejznámější atrakcí. Nabízí nezapomenutelnou podívanou na nespočet druhů zvířat jako papoušky hýřící všemi barvami, krokodýly, tygry, šimpanze atd. Světově největší výběh pro tučňáky najdete právě v této botanicko - zoologické zahradě. Dále v komplexu jsou k vidění představení s cvičenými zvířaty i ohromná akvária s pestrým podmořským životem. Z flory vás zaujme požehnané množství zeleně včetně kaktusária. 
 
Do hlubin u kanárských ostrovů
Podmořská fauna a flora na Kanárských ostrovech přímo vybízí k potápění. Celé hlubinné království jednoho z potápěčských rájů na vás čeká už pár metrů od pobřeží. Atlantický oceán se stal domovem barakud, čtverzubců, murén, ale i chobotnic, tuňáků či želv. Narazíte zde i na velké mořské savce delfíny a velryby. Potkáte se i se žraloky, což vás přinutí vidět tohoto fešáka v lepším světle, než ho vylíčil proslulý film Čelisti. Členitý podmořský terén plný útesů, skal i jeskyň zaručuje nezapomenutelný zážitek. Množství pestrobarevných korálů a řas jsou pastvou pro oči. Ale i potopené vraky lodí, které se osudnou chybou či nehodou dostaly ke dnu, stojí za to vydat se do hlubin Kanárských ostrovů. 
 

Podmořské lokality na Kanárských ostrovech 

Náš zkušený potápěčský průvodce s vámi domluví přesné lokality k přístrojovému potápění dle vašich požadavků.
 
Cueva del Diablo - La Caleta El Hierro
Vysoký útes Cueva del Diablo neboli Ďáblovou jeskyni obývají tuňáci, kanice, barakudy, murény, mořani a ropušnice. Prozkoumat zde můžete tři jeskyně. Jedna v podobě brány je dlouhá kolem 12 m. Další připomíná komín a poslední jeskyně má hodně zakalený vchod. 
 
Roques del Salmor - El Hierro
Klidný záliv vytváří ideální podmínky ke kotvení. Skály, útesy, jeskyňky a hlubší prolákliny. Hlubinné scenérie rozechvějí ne jedno potápěčské srdce. Pozoruhodné dno s kameny a nad míru bohatá hejna ryb všemožných tvarů a barev. Můžete zde pozorovat rejnoky, manty, žraloky i hejna chňapalů či barakud. 
 
Raduzal - Tenerife
Překrásná lokalita k potápění se skalní stěnou, kde potkáte želvy, velké rejnoky a platýse. Fascinující fauna vám dále zde umožní potkat úhoře i chobotnice.
 
Las Galettas - Tenerife
K ponoru láká zajímavý podmořský terén plný skalních hlubokých rozsedlin a strmých stěn. Překvapí vás zajímavá fauna s rozmanitostí hojného počtu ryb - murény, ropušnice, barakudy, platýsi, kanice a rejnoci. V nejhlubším místě padá dno do hloubky až 30 m.
 
Playa de las Cuchara, Puerto del Carmen - Lanzarote
Mohutné útesy jsou oázou podmořské fauny a flory. Potkáte zde plže všemožných tvarů a barev, ale i žraloky s krotkou náturou. Na dně odpočívají vraky potopených lodí. 
 
Castillo Riff - Fuerteventura
Vyhledávaný rif mezi potápěči, který spadá do hloubky 25 m s písečným a kamenitým dnem. Na kolmou stěnu navazuje skalní průrva, vytvařející nádherný kaňon. Společnost vám budou dělat kanice, barakudy, murény a rejnoci. Rejnoci zde dosahují průměr těla kolem 1,5 m. 

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..