Chorvatsko – Dovolená s přístrojovým potápěním


Chorvatsko - Dovolená s přístrojovým potápěním
Za dovolenou snů se nemusíte vydávat na druhý konec světa!
Ošuntělý pohled na Chorvatsko, kdy jste si vystačili s rozkládací postelí v kempu, se mění v luxusní destinaci, kde si každý najde svůj kousek ráje!
 
Nabízíme exkluzivní exotickou dovolenou s potápěním v Chorvatsku:
 
nejnavštěvovanější destinaci v Evropě,
štědrý podmořský svět sčítá kolem 380 druhů ryb,
bohatství vraků pod modrou hlubinou, které skrývá kolem 15 tisíc potopených lodí, torpédovek a letadel,
dech beroucí podmořské scenérie, plné jeskyní, hřebenů i propastí,
ubytování v apartmánech, 
o bezpečnost se postará zkušený potápěčský průvodce,
zajišťujeme hlídání dětem,
s námi se nebude nudit ani nepotápěčský doprovod (krásné pláže, šnorchlování, výlet po ostrově a k dispozici český průvodce),
více informací o Chorvatsku a potápěčských lokalitách naleznete níže.
 
S námi se podmořské sny stávají realitou!
Vytvořte si aktivní dovolenou u moře s potápěním podle svých vlastních představ.
Poptejte svojí dovolenou v Chorvatsku ještě dnes!
 
Chorvatsko je exkluzivní netradiční destinace, která má co nabídnout. Jako jeden z nástupnických států někdejší Jugoslávie leží na hranici střední a jižní Evropy. Hlavním městem je Zagreb a další velká města jsou Split, Rijeka nebo Osijek s benátským a antickým původem. V celé jihovýchodní Evropě nenaleznete tolik měst jako právě v Chorvatsku. Města si zachovaly svou vlastní osobitost. Není to jen destinace se snadnou dostupností autem, vlakem či autobusem. Je to místo nových a jedinečných zážitků jako z daleké exotické dovolené. Na své si přijde každý či už jachtař, horolezec, turista, obyčejný rekreant, ale i vyznavač rušné zábavy. Hrdě se pyšní titulem jako jedny z ekologicky nejzachovalejších krajin. Ukrývají se zde světově proslulé krásy 7 národních parků. Během pobytu v Chorvatsku byl by hřích nenavštívit vodopády Plitvických jezer. Nádherná krajina z filmu Vinnetou pochází právě ze zdejších národních parků. 
 
Krásy Jadranu
 
Podmořský svět Chorvatska vyhoví i vybíravým milovníkům potápění. Hotové pohádkové vodní království plné pestrobarevné fauny a flóry s křišťálově průzračným mořem zažívá rozmach potápění. Jadran obývá kolem 380 druhů ryb. Pozdravit vás přijdou tuňáci, palamidy, sardele, makrely, parmice, olihně, chobotnice, sepie, humři, langusty a raci. Při delší plavbě lodí vás budou doprovázet skotačící delfíni. Potápění v Jaderském moři je vhodné od začátečníků až po pokročilé nadšence objevování krás podmořské říše. Velkou předností oblázkových pláží v Chorvatsku je, že podmořská krajina není až tak zakalená pískem. Kolem 1500 propastí a jeskyní se ukrývá v Jaderském moři a vyčkává na své objevení. 
 
Podmořské lokality v Chorvatsku
 
Náš zkušený potápěčský průvodce s vámi domluví přesné lokality k přístrojovému potápění dle vašich požadavků.
 
Krk - vrak Peltastis
Potopená loď se nachází v oblasti Rijeka a Senj v hloubce 24 až 32 m. Vrak dlouhý 60 m je poměrně v zachovalém stavu. Loď uvízla na bahnitém dnu v roce 1968 během hurikánu při nárazu do skaliska. Z dvanácti námořníků se čtyři zachránili. Kapitán se vzdal záchrany a rozhodl se zůstat na lodi. Jeho tělo bylo po několika měsících nalezeno v navigační místnosti, jak se díval vpřed.
 
Istrie - Baron Gautsch
Vrak osobní linkové lodi je uvězněn na dně jihozápadně od Rovinje v hloubce 28 až 42 m. Loď se potopila v roce 1914 poté co najela na minu. Lze se podívat i dovnitř, kde narazíte na hejna ryb. Vrak je vhodný k prozkoumání pro velmi pokročilé potápěče.
 
Istrie - Kaňon, Veruda
Ponor vhodný i pro začátečníky. Už v menší hloubce můžete probádat tunely a jeskyňky. 
 
Istrie - Malý Frašker, Veruda
Vhloubce 3 až 25 m objevíte pestrý život mořské havěti jako parmice, humři, krabi i sasanky. K proplavání vybízí pár jeskyní, kde uprostřed jedné z nich najdete otevřený sifon.
 
Istrie - Velký Frašker, Veruda
Velký Frašker vytváří ideální podmínky pro pokročilejší potápěče. K ponoru láká stěna, která padá do hloubky až 30 m a potápění v proudu. K vidění jsou velcí humři a překrásné žluté sasanky.
 
Istrie - Banjola, Veruda
Potápěčská lokalita Banjola se nachází u mysu Bumbišto a je vhodná pro pokročilejší potápěče. Na vaše objevení zde čeká průlezový tunel, tajuplná jeskyně, sifony i překrásná stěna, hýřící barvami - houby, sumky, sasanky, hejna sardinek a ropušnice. Dno padá do hloubky 32 m, kde leží velké balvany.
 
Istrie - vrak Stella Polare
Torpédoborec leží v hloubce 45 až 65 m nedaleko mysu Mašnjak. V roce 1944 loď najela na minu a při explozi zahynula 46 členná posádka. Odpočívá potopená na dně a pro potápěče se stala nejzachovalejším válečným vrakovým pokladem Jadranu. 
 
Istrie- vrak Guiseppe Dezza TA35
V roce 1944 najel italský torpédoborec na minu a potopil se ke dnu nedaleko Pula. Výbuch musel být opravdu silný, protože po střední časti lodi, není ani památky. Vrak dlouhý 35 m najdete v hloubce 30 až 35 m ve vzpřímené poloze. Přední část lodi a kousek zádi jsou docela v zachovalém stavu, jen jsou od sebe vzdáleny kolem 80 m. Prohlédnout si můžete dělo a protiletadlové kulomety. Kolem potopeného torpédoborce najdete roury, plechy či kusy ventilů. 
 
Istrie - vrak Varese
Italský obchodní parník s nákladem z Terstu do Tuniska šel ke dnu v roce 1915 poté, co loď zasáhla mina poblíž Pula. Přestože na pomoc přišly dvě lodě, z posádky se zachránil jenom jediný člověk. Vrak, dlouhý 65 m je uvězněn v hlubinách ve vzpřímené poloze v hloubce 33 až 41 m. Lze se bezpečně potápět i uvnitř lodě. Celý vrak je přeplácaný houbami, mušlemi a mořskými řasami.
 
Isttrie- vrak Istra Hans Schmidt
Německý nákladní parník s délkou 113 m v roce 1943 narazil na minu a potopil se ke dnu nedaleko Pula. Vrak odpočívá v hloubce 35 až 42 m ve vzpřímené poloze. Do určitých částí je možné i nahlédnout dovnitř. V zadní části je k vidění kormidlo a lodní šroub a na palubě leží kotva. Rybářské sítě jsou uvízlé na potopeném parníku. Letecké pumy se válí poblíž vraku a v této oblasti jsou časté i silné proudy. 
 
Istrie - Vrsar
Šeke neboli nespočetné bohatství podmořských útesů, které obývají hejna ryb. Vyhledávaným místem je pobřeží Poreče, kde od Novigradu severně k Limskému kanálu a jižně od Rovinj se v hlubinách skrývá až 20 útesů. Takováto podmořská nádhera na vás čeká v hloubce 4 až 40 m. 

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..