Liparské ostrovy – Dovolená s přístrojovým potápěním


lipary-potapění

Odhalte jedinečné dary přírody - výstup na aktivní sopku, léčivé sirné bahno a mnoho slunce!
Souostroví Liparské ostrovy nabízejí specifickou a nezaměnitelnou tvář Středomoří!
 
Nabízíme exkluzivní exotickou dovolenou s potápěním na Liparských ostrovech:
  • o bezpečnost se postará zkušený potápěčský průvodce,
  • zajišťujeme hlídání dětem,
  • s námi se nebude nudit ani nepotápěčský doprovod (krásné pláže, šnorchlování, výlet po souostroví a k dispozici český průvodce),
  • kulturní a přírodní dědictví UNESCO,
  • oblasti vulkanické činnosti,
  • více informací o souostroví Liparské ostrovy a potápěčských lokalitách naleznete níže.
 
S námi se podmořské sny stávají realitou!
Vytvořte si aktivní dovolenou u moře s potápěním podle svých vlastních představ!
Poptejte svojí dovolenou na Liparských ostrovech ještě dnes!
 
Liparské ostrovy jsou exotická destinace a taktéž se nazývají Eolské ostrovy. Nacházejí se severně od Sicílie v Tyrhénském moři. Souostroví je tvořeno 7 ostrovy - Lipari, Stromboli, Panarea, Vulcano, Filicudi, Alicudi a Salina. Ostrovy byly vytvořeny sopečnou činností a patří pod autonomní oblast Sicílie. Největší městkou část najdete v přístavu Lipari, kde vás okouzlí historické jádro s katedrálou a pevností. Na ostrově Lipari najdete stejnojmenné město, které se stará o správu celého souostroví. Stromboli je mezi turisty velice oblíbené místo, které vykazuje vulkanicky nejvyšší aktivitu. Již od roku 1949 je tato oblast populární jako rekreační letovisko, které se celosvětově zapsalo do povědomí filmem Stromboli od Rosselliniho. Panarea je nejmenší ze souostroví. Vulcano leží nejvíc na jihu, kde můžete okusit blahodárné účinky bahenního jezírka s léčivými mineráliemi. Bahenní koupel se vyznačuje zázračnými účinky, které si hravě poradí se zdravotními problémy jako různé alergie, ekzémy i revmatické potíže. Pokud se vydáte na tento ostrov, nesmíte vynechat návštěvu světově proslulé černé pláže. Salina se vyznačuje jako nejvyšší ostrov z Liparského souostroví, kde se mimo jiné vyrábí i malvazové víno a kapary. Alicudi se rozkládá nejzápadněji ze souostroví a marně byste zde hledali jedinou silnici. Osady a domy propojuje soustava schodišť. Celý ostrov Filicudi náleží městu Lipari. Oblast Capo Graziano je známá archeologickými vykopávkami. Liparské ostrovy se od roku 2000 mohou pyšnit statusem kulturního a přírodního dědictví UNESCO. 
 

Unikátnost podmořské hladiny Liparských ostrovů

Čeká na vás zde nespočet pozoruhodných míst vhodných k potápění. Liparské ostrovy nabízejí opravdu specifickou a nezaměnitelnou podmořskou říši. Členité dech beroucí podmořské království je bohaté na nečekané shledání fauny a flory, plné krásy a barev. V průzračném moři se ocitnete ve společnosti tisíce ryb, které obývají hlubiny ve velkém hejnu nebo plující samostatně. Podmořské lokality jsou vhodné pro naprosté začátečníky i zkušené potápěče a jsou zárukou fantastické podívané. 
 

Podmořské lokality na Liparských ostrovech

Náš zkušený potápěčský průvodce s vámi domluví přesné lokality k přístrojovému potápění dle vašich požadavků.
 
Lokality v okolí ostrova Lipari:
Secca del bagno
Tato lokalita patří k jedné z nejlepších na ostrově Lipari a je zárukou hojně zarybněného ponoru. Naleznete ji v hloubce 22 m daleko od pobřeží. Dále jsou zde k vidění tmavomodré gorogonie.
 
Pietra Menalda
Překrásné místo k ponoru, které nabízí pozoruhodné scenérie - stěny spadající do hloubek a bohatý podmořský život s množstvím úhořů, kaniců a chobotnic.
 
Secca delle formiche
V hloubce 10 m a 30 m na vás čekají dvě podmořské skály. Pozdravit vás přijdou chobotnice, ropušnice, murény, langusty i mořští úhoři. V hlubinách najdete i fascinující drobné vybarvené nudibranche.
 
Lokalita v okolí ostrova Stromboli:
Secca di Scirocco
Ostrý útes i silné proudy nabízí jedno z nejlepších potápění v Tyrhénském moři v hloubce 20 m až 40 m. Pestrý podmořský život a gorgonie jsou klenotem této potápěčské lokality. 
 
Lokalita v okolí ostrova Panarea:
Přibližně 450 m od severního pobřeží ostrova Panarea se nachází velice zajímavá lokalita s hloubkou až do 76 m. Podmořský útes, stěny a menší jeskyně přímo vybízejí k ponoru. Společnost vám budou dělat langusty, murény, humři, barakudy a další hejna ryb. 
 
Lokality v okolí ostrova Vulcano:
Pod kráterem sopky
Severně od ostrova Vulcano v hloubce od 1 m do 11 m narazíte na kolmou stěnu, která padá až do hloubky 100 m. Zelená řasa, žlutá gorgonie a mořské huby, hýřící všemi barvami zdobí stěnu. Doma jsou zde langusty, sépie, chobotnice a další mořští obyvatelé. Bublající mořské dno poblíž pobřeží je běžným úkazem sopky Vulcano. 
 
Scoglio del Quaglietto
V hloubce 20 m a 30 m naleznete stěny, na které navazuje jeskyně se sochou Madony a množství krevet.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..