Dovolená s přístrojovým potápěním na ostrově Elba


Dovolená s přístrojovým potápěním na ostrově Elba

Láká vás prozkoumat podmořské krásy Itálie ?
A co vydat se do jedné z nejlepších evropských potápěčských destinací?
 

Nabízíme exotickou dovolenou s potápěním z jachty na italském ostrově Elba

  • k dispozici budete mít dostatečné pohodlí a prostor pro potřebné potápěčské vybavení, které lze i půjčit,
  • o bezpečnost se postará zkušený kapitán jachty a potápěčský průvodce,
  • k dispozici budete mít dostatečné pohodlí a prostor pro potřebné vybavení,
  • na jachtě je k dispozici kuchyňka, lze objednat kuchaře, který se postará o plnou penzi či polopenzi nebo na pevnině můžete využít restaurace,
  • zajišťujeme hlídání dětem,
  • s námi se nebude nudit ani nepotápěčský doprovod (pláže, výlety, šnorchlování),
  • více informací o ostrově Elba a potápěčských lokalitách naleznete níže.
Ostrov Elba s mimořádně čistou vodou plnou života bude tím pravým místem pro vaši exotickou i aktivní dovolenou u moře. Na ostrově, který je po Sicílii a Sardinii třetím největším ostrovem v Itálii rád pobýval dokonce i Napoleon. Nabízí bohaté kulturní vyžití s klenotem města Capoliverri, které je chráněno UNESCEM. Fauna a flóra se vám představí v celé své kráse. Thyrénské moře bude vaše! Korálové útesy obývají chobotnice, murény, barakudy, ropušnice, úhořovce, kanice a další obyvatelé podmořské hlubiny. Ostrov je rájem pro jachtaře, vodní kajakáře, surfaře a především přístrojové potápěče. Stejně jako po celé Itálii, tak i na Elbě je povoleno se tady potápět zcela volně bez jakékoliv regulace. Podmořský svět ostrova se dělí na severní a jižní Elbu. Podmořská fauna a flóra je téměř podobná. Zatímco u podmořské secenérie už se najdou odlišnosti. Jih hlubin je víc protkaný strmými stěnami, které prudce klesají. To určitě stojí za návštěvu! Pro všechny vodomily a potápěče bude Elba nezapomenutelným zážitkem.
 

Podmořské potápěčské lokality

Náš zkušený potápěčský průvodce s vámi domluví přesné lokality k přístrojovému potápění dle vašich požadavků.
 
Scoglio della Triglia - Madonna
Malý ostrůvek, připomínající spíše skálu, která vstupuje nad hladinu tvoří poutní místo potápěčů na Elbě. Tajemnou magičnost místa podtrhuje socha Madony, která se nachází v hloubce 18 m. Svažující se stěna umožňuje hlubší ponor pro zkušenější potápěče. K vidění jsou zde shluky sasankovce jeskynního, ale i chobotnice a murény. Písčité, pozvolné dno klesá so hloubky 25 m.
 
Vrak Elviscott
Roku 1972 se v rybářské vesničce Pomonte při bouřce potopila nákladní loď. Celý náklad se podařilo zachránit. V hloubce 12 m, ve vzdálenosti kolem 200 m od břehu odpočívá na písečném dně na svém pravoboku jedna z tradičních atrakcí se vším všudy - strojovna, stožáry, můstek, kuchyně atd. Vrak dlouhý asi 60 m si oblíbili i freediveři. Pozornému potápěči neuniknou kambalky středomořské a také chobotnice. Ponor je vhodný i pro začátečníky. K vraku lodi Elviscott snadno doplavete z blízké pláže a bezpečně se vrátíte zpět. 
 
Scoglietto di Portoferraio
Pár minut od města Portoferraio na ostrově Scoglietto se nachází funkční maják v biologické rezervaci, kde je zakázán rybolov. Rozlehlá lokalita nabízí provést několik odlišných ponorů. Pozdravit vás přijdou ropušnice, murény, kanice, mořany, úhořovce, kranasy, smuhy a pokud se poštěstí, tak i trnuchy a měsíčníky. Ještě hlouběji najdete rohovitky červené a žluté trsovníky, kde už hloubka dosahuje 50 m. Ze zátoky pod májakem je možné uskutečnit hluboké ponory. Poplavte směrem na volné moře a objevíte strmou stěnu asi po 100 m. Stěna začíná v hloubce 20 m, končí 40 m a na jejím úpatí narazíte na sochu Ježíše Krista.
 
Secca di Fonza
Hloubka je 5 až 40 m s bohatým podmořským životem. Narazíte na hejna barakud, murény, ropušnice, úhořovce a kanice. Naleznete překrásné červené korále, ale i bílé a žluté trsovníky. Menší jeskyně se skrývá v hloubce 35 m na severní straně.
 
Isola Corbella
Poměrně rozlehlá lokalita klesá do hloubky 8 až 40 m. Nabízí několik ponorů. Spatříte zde murény, kanice, barakudy, úhořovce, ropušnice a trnuchy. Hlouběji vás uchvátí rohovitky červené, bílé a žluté trsovníky i červené korále. Sošku berlínského medvěda objevíte v hloubce 22 m.
 
Formiche della Zanca
Tato lokalila se nachází pod vesnicí Zanca, kde nad hladinu vystupují tři skály a spadají do mělčí vody plné převisů a jeskyň. Dno je zde písčité se skalní formací, prorostlé rudými rohovitkami. Můžete tady narazit na tuňáky a měsíčníky v určitých měsících. V hloubce 24 m severním směrem k volnému moři objevíte stěnu, která prudce padá do maximální hloubky 45 m.
 
Capo di Fonza
Dno je zde sestupné, písečné a klesá do hloubky 40 m. Pozdravit vás přijdou murény, kanice, ropušnice, barakudy a úhořovce. Okouzlí vás i bílé gorgonie. Malá jeskyně čeká na vás v hloubce 28 m se stropem vyšperkovaným červeným korálem.
 
Enfola
Malá skála ve vzdálenosti kolem 50 m od pevniny je součástí mysu La Nave. Písečné dno s hloubkou do 45 m a v hloubce 23 m narazíte na stěnu, pokrytou žlutými trsovníky. Kvůli nejnižší teplotě vody v okolí Elby podmořský život není tady až tak bohatý. I přesto tudy proplouvají hodně velké ryby a v určitých měsících zde narazíte na nahožábré plže.
 
S námi se podmořské sny stávají realitou!
Vytvořte si aktivní dovolenou s přístrojovým potápěním podle svých vlastních představ. 
Poptejte svojí dovolenou na Elbě ještě dnes!

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..