Dovolená s přístrojovým potápěním na Palau


Dovolená s přístrojovým potápěním na Palau

Odhalte jednu z nejlepších potápěčských lokalit světa "Palau" !
Láká vás setkat se tváří v tvář s bohatým podmořským životem?
 
Na své si přijdou zkušení potápěči, začátečníci a vrakoví nadšenci s více než 60 vraků včetně několika vraků letadel, ale i milovníci fauny s víc než 1500 druhů ryb!
 

Nabízíme exclusivní exotickou dovolenou s potápěním na Palau

 • ostrovní státeček, který patří do desítky nejlepších  světových lokalit k potápění,
 • nedotčené korálové útesy a ohromná hejna ryb i bezpečné setkání se žraloky,
 • sedm nocí nebo deset nocí,
 • ubytování v pětihvězdičkových hotelích nebo na luxusní plachetnici v dvoulůžkových kajutách pro 16 náročných potápěčů,
 • výborné jídlo na plachetnici i v hotelích (snídaně, obědy, večeře a další občerstení),
 • o bezpečnost se postará zkušený kapitán plachetnice a potápěčský průvodce, transfer z letiště, NITROX 32%
 • k dispozici budete mít dostatečné pohodlí a prostor pro potřebné vybavení,
 • noční ponory,
 • zajišťujeme hlídání dětem,
 • s námi se nebude nudit ani nepotápěčský doprovod (šnorchlování, výlet po ostově a výlet na kajacích a k dispozici český průvodce),
 • více informací o ostrově Elba a potápěčských lokalitách naleznete níže.
S námi se podmořské sny stávají realitou!
Vytvořte si aktivní dovolenou u moře s potápěním podle svých vlastních představ. 
Poptejte svojí dovolenou na Palau ještě dnes!

 

Palau je exotická destinace tvořená 350 ostrůvky ležící v Tichém oceánu, jihovýchodně od Filipín s panenskou přírodou. Trvale obydleno je však jenom 8 z těchto ostrovů. Palau je prezidentskou federativní republikou s titulem nejmladšího státu světa. 

Ráj pro potápěče
Čistá a teplá voda je rájem pro všechny vodomily. Nedotčený podmořský život, který je, jako jeden z posledních míst na světě už je opravdovým lákadlem. Čeká na vás zde setkání se žraloky černocípími, stříbrocípími, bělocípími, šedými i mantrami, které připlouvají na čistící stanice. Při jednom ponoru můžete narazit na desítky žraloků. Pokud se vám poštěstí, pozdravíte se i s velrybími žraloky a kladivouny. Pod vodou dále uvidíte kanice, napoleony, ale i vybarvené kolmé stěny. Překrásné podmořské scenérie jsou bohaté na kolmé stěny, podmořské sály a průplavy. Na své objevení na vás čeká hromada jeskynních systémů.
 
Ostrov je úžasným místem na podmořského focení a natáčení. Šnorchlování v uzavřeném jezeře Jellyfish lake bude nezapomenutelným zážitkem. Světový unikát vznášejícíh neškodných medúz, které ztratily nutnost žahat. Proto není nebezpečné potápět se spolu s nimi. Vraky lodí i letadel, které tiše odpočívají na mořském dně, zůstaly vzpomínkou na období 2. světové války a operace Desecrete. Na vaše objevení čeká víc jak 60 vraků. S nami vás na Palau čeká vrcholový zážitek.
 

Podmořské Lokality na ostrovech Palau

Náš zkušený potápěčský průvodce s vámi domluví přesné lokality k přístrojovému potápění dle vašich požadavků.
 
Blue Corner
Nejlepší lokalita světa podle hodnocení odborných potápěčských časopisů na vás čeká v Blue Corner. Podmořským útesem se silnými proudy prohánějí se hejna malých ryb, barakud, kranasů a zejména žraloků šedých, stříbrocípích, bělocípích i kladivounů a další. Legendární lokalita je také útočištěm sib skvrnitých, želv a napoleonů.
 
Big Drop Off
Z hloubky po kolena jediným krokem proud vás unese 300 m pod hladinu. Tato lokalita v sobě skrývá největší korále a gorgonie na Palau. Při vertikální cestě plné podmořského života budete se cítit jako parašutisté.
 
New Drop Off
Místo, které lze srovnat s legendárním Blue Corner. Pod hladinou si nerušeně plavou desítky druhů menších ryb, mlžů, barakud, kranasů a žraloků.
 
Rock Islands
Azurové moře obklopené bariérovým útesem v sobě skrývá přes 1500 druhů ryb. Podmořský svět zdobí čtyřikrát víc druhů korálových šperků než v Karibiku. Na pevnině prorostlé bílé pláže našly svůj domov netopýry, krokodýly i nespočet exotických ptáků.
 
German Channel
Korálová zahrada plná života, kde vás přijdou pozdravit manty. Čistící stanice začátkem minulého století sloužila k přepravě vytěženého fosfátu z Anguar do Koror, pro tento účel zde Němci odstřelili German Channel skrz útes.
 
Blue Holes
Blue Holes nabízí 3 útesové propasti, kde se ocitneme mezu karnasi, žraloky, barakudy a desítkami hlaváčů. Stěny lemuje černý korál a gorgonie. V hloubce 25 m na vás čeká prostorná jeskyně připomínající katedrálu.
 
Devilfish City
Místo bohaté na manty, kde můžete pozorovat až 100 mant najednou. Těchto jedinců se zde nachází mnohem víc než v German Channel a pravděpodobnost, že se s nimi setkáte je až 90 %.
 
Peleliu Wall
Lokalita pro opravdový adrenalinový zážitek, podél zdi v silném proudu můžete se proletět v pozici Supermana.
 
Siaes Tunnel
Horizontální tunel s mnoha gorgoniemi a měkkou korálovou výzdobou sahá do hloubky kolem 80 m. Narazíte zde na žraloky i hejna kranasů.
 
Vrakové potápění
Potopené vraky leží většinou nedaleko hlavního města Coror.
 
Aichi E13A
C hloubce kolem 15 m je potopen zachovalý vrak letadla. Hydroplán zůstal uvězněn v podmořské msvětě kvůli chybě při startu nebo přistání v období 2. světové války, kdy na ostově fungovaly dvě japonské letecké základny.
 
Iro, Sata
Vraky ozbrojených nákladních lodí s délkou kolem 140 m potopené v těsné blízkosti při operaci Desecrete. Na Iro narazíte v hloubce 8 až 40 m a leží na kýlu. V hloubce 25 m si můžete prohlédnout palubu. Na Satu se potápí méně, protože je převrácená. 
 
Helmet Wreck
Ve vodách Palau spočívá menší 58 m dlouhá zásobovací loď v hloubce 10 až 31 m. Vrak ozbrojené lodi s motory pro japonské stíhačky zero dostal jméno podle kupy helem v nákladném prostoru.
 
Teshio Maru
Další lokalita, která nabízí potápění k vraku nákladní lodě dlouhé kolem 100 m. Japonská loď na vás čeká v hloubce 10 až 24 m a leží na boku. Velkým plusem je dobrá viditelnost, která je mnohem lepší než u ostatních vraků, uvězněných na dně.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..