Sardinie – Dovolená s přístrojovým potápěním


Sardinie - dovolená s přístrojovým potápěním

Ostrov Sardinie je připraven vám splnit každé přání!
 
Nabízíme exkluzivní exotickou dovolenou s potápěním na Sardinii:
  • k dispozici budete mít dostatečné pohodlí a prostor pro potřebné potápěčské vybavení, které lze i půjčit,
  • o bezpečnost se postará zkušený kapitán lodě a potápěčský průvodce,
  • na lodi je k dispozici kuchyňka, lze objednat kuchaře, který se postará o plnou penzi či polopenzi nebo na pevnině můžete využít restaurace,
  • zajišťujeme hlídání dětem,
  • s námi se nebude nudit ani nepotápěčský doprovod (krásné pláže, šnorchlování, výlet po ostrově a k dispozici český průvodce),
  • panenskou nespoutanou přírodu,
  • podmořský svět jako z daleké exotické destinace,
  • více informací o ostrově Sardinie a potápěčských lokalitách naleznete níže.
 
S námi se podmořské sny stávají realitou!
Vytvořte si aktivní dovolenou u moře s potápěním podle svých vlastních představ!
Poptejte svojí dovolenou na Sardinii ještě dnes!
 
Sardinie je exotická destinace, která se právem nazývá Karibikem Středomoří s hlavním městem Cagliari. Tato překrásná krajina nachází se jihozápadně od Itálie a jižně od Korsiky. Patří pod autonomní oblast Itálie a ve Středozemním moři je to po Sicílii druhý největší ostrov. Na malých ostrůvkách kolem Sardinie, obzvlášť na souostroví La Maddalena vás okouzlí překrásné pláže s bílým i s růžovým pískem. Milovníci historických památek si také přijdou na své - kolem 7000 nuraghů pevnosti k obraně ostrova, nespočet kostelů jako např. Santa Maria Cepola, Sant'Agata, Sant'Elena nebo S. Simplicio. V 70. letech minulého století šejk Aga Khana Karima na severovýchodě Sardinie postavil jednu z nejluxusnějších turistických oblastí Evropy - Costa Smeralda. 
 
Nedotčený podmořský ráj sardského moře
Sardinie nabízí překrásná místa k potápění, kde si každý najde kousek svého ráje od začátečníků až po zkušené potápěče. Pár metrů od hladiny a nezapomenutelné zážitky dech beroucí mořské scenérie, plné pestré fauny a flóry jsou na dosah. V křišťálově čistém moři kolem vás budou plout tisíce ryb či už o samotě anebo v hejnu. Hlubiny poseté mořskými kopretinami i červenými korály a dalším množstvím podmořských rostlin. Podmořské skalní útvary, jeskyně a vraky převážně z 2. sv. války jako svědky evropské historie. Až nebudete věřit, že celý ten mimořádný půvab sardského moře nachází se v Evropě. Ostrov Sant'Antioco představuje vyhlášenou lokalitu pro všechny nadšence do potápění a rybolovu. Na tomto místě můžete pozorovat skotačení delfínů. 
 

Podmořské potápěčské lokality na Sardinii

Náš zkušený potápěčský průvodce s vámi domluví přesné lokality k přístrojovému potápění dle vašich požadavků.
 
Angelika
Nedaleko severovýchodního pobřeží Sardinie v hloubce 19 m najdete vrak obchodní nebo rybářské lodi. Loď se potopila ke dnu po nárazu na skály. Kapitánská kajuta je ve velice dobrém stavu. Částí lodi jsou roztroušené i stovky metrů od Angeliky. 
 
Romagna
Romagna je potopený vrak obrovského tankeru, který najdete v hloubce 32 m až 40 m. Na dně skončil tanker v roce 1943, když najel na minu.
 
Egle
V hloubce 35 m odpočívá nákladní loď, kterou v roce 1943 potopila holandská ponorka Dolfijn.
 
Valdivagna
Od roku 1941 v hloubce 75 m odpočívá italský parník, který potopila britská ponorka Pandora.
 
Grotta Niedda
V hloubce 27 m narazíte na vstup do jeskyně. Tunel je dlouhý kolem 60 m. Užší jeskyně neumožňuje, aby dva potápěči plavali vedle sebe, ale jeden potápěč má pořád dost prostoru pro své objevování. Tento ponor je trochu náročnější, proto není ideální pro úplné začátečníky. A nezapomeňte na pořádné světlo.
 
La Cettedrale
Jeskyně na vás čeká v hloubce 30 m, kde se před vstupní bránou povaluje obrovský balvan. Uvnitř jeskyně, která se postupně rozšiřuje je ukrýt sloup, který lze obeplavat. Neobejdete se bez pořádného světla.
 
Le Guglie
Ponor začíná v hloubce 5 m, kde narazíte na vrchol podmořské skály a následně si můžete vybrat z více možností dalšího sestupu do hlubin. Členité skály, kratší tunel i bohatství fauny zamiluje si každý potápěč od začátečníka až po zkušeného potápěče.
 
Tana Di Gavino
Písčité dno padá maximálně do hloubky 37 m. Naleznete zde nádhernou jeskyňku s humrem. Ve stropě jeskyně je otvor, který můžete využít jako východ. Podmořská krajina dále vám může nabídnout stěnu, krátký tunel i menší nádvoří, plné života. 

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..